BACANJEM KAPA U ZRAK JOŠ JEDNA GENERACIJA GIMNAZIJALACA SE POZDRAVILA SA SREDNJOM ŠKOLOM

Riječima „Sretno 46. generacijo Gimnazijalaca i zakoračite u život“ direktorica Gimnazije „Dr. Mustafa Kamarić“, Minka Kurtović  se pozdravila sa ovogodišnjim maturantima.

Prisutne maturante, roditelje i profesore je pozdravio i Općinski načelnik i zaželio mladima svako dobro u narednim godinama te da u što skorije vrijeme  zauzmu značajne funkcije i pozicije kako u lokalnoj zajednici tako i širom Bosne i Hercegovine.

Da su mladi vrijedni i željni znanja pokazalo se i ove godine obzirom da je čak 19 maturanata tokom cijelog školovanja imalo odlične ocjene i dobro vladanje.

Time je i Komisiji za odabir učenika generacije bio otežan zadatak.

Za učenicu generacije proglašena je Lejla Memić.

Načelnik Helić je iskoristio priliku da čestita svim odličnim učenicima te dodijeli pohvale i novčane nagrade a posebno učenici generacije koja je pored novčane nagrade dobila i knjigu.

Ceremoniju dodjele diploma pratio je kulturno-umjetnički program a kraj ceremonije i školovanja 46. generacije Gimanzijalaca označilo je tradicionalno bacanje kape u zrak.